niedziela, 26 września 2021

JA TYLKO NA CHWILKĘ!


 Jak się cieszę, że chociaż na kilka chwil mogę tu wpaść, bo zakręcona jestem do imentu oraz kwadratu do sześcianu, o ile ten wywód matematyczny ma jakiś sens! Późnym piątkiem Synek-Muminek odebrał mnie z miasteczka i przetransportował do mego ukochanego domeczku! W sobotę, po baaardzo długachnym spaniu trzeba było rozpakować walizkę, posortować rzeczy do prania, stwierdzić także, że brak środków pralniczych, a to oznacza wypad do miasta, aby też przy okazji zapełnić lodówkę. Potem to wszystko co poprane - powiesić na suszarkach, odgruzować mieszkanie, odwiedzić cmentarz, odebrać pielęgnowane przez Sąsiadów doniczki z pokojowymi kwiatkami. Oczywiście, zawiadomić dalszą Rodzinę, że już jestem. Zrobić inspekcję na posesji, która wygląda jak po nie wiadomo czym, z racji ilości kopczyków krecich, gdyż ponieważ albowiem, gmina zarządził remont naszych instalacji wodno-sanitarnych. Wieczorem padłam, bo zagospodarowano mi też dzisiejszy dzionek. Córka-Wiewiórka na obiad zaprosiła, i na pogaduchy też, które oczywiście się odbyły, a najważniejsze, że Wnuczka ma nowego Chłopaka, i będą obserwacje. Do tego szwagierka zawiadomiła, iż ma dla mnie duuuże wiadro węgierek i muszę je koniecznie odebrać, bo inaczej ktoś je podprowadzi!
To od paru godzin tylko powidłami u mnie pachnie, bo wypestkować owoce trzeba było, no i teraz powoli smażyć i pilnować aby się nie przypaliły! Zdążyłam tylko przerzucić zdjęcia z komórki na lapka, i tyle na dzisiaj się udało! Reszta "zaś"! W ciągu dwóch-trzech dni ogarnę to wszystko i mam nadzieję podzielić się z Wami wszystkimi cudownościami, które było mi dane zobaczyć!
Do miłego!!! :-))))

9 komentarzy:

 1. Witaj w domku.Niestety tak to bywa po przyjazdach.Powidlami mi zapachniało późno coś dojrzaly .Pozdrawiam i buziaki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego ty jesteś taka okropnie pracowita, skąd bierzesz tę energię, ja się pytam!!! 😊 cieszy, że wróciłaś, rozumiem, że zadowolona, no a teraz czekam na twoje wrażenia, będziemy porównywać:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo jestem spragniona Twojej relacji.
  A powidła i ja narobiłam, śliwkowe smarowidła lubię najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiatr przeleciał przez internet!!! Jak Ty to robisz, że Ci się wszystko w ręku pali?!... Pisz koniecznie. Tak długo Cię nie było!😘💕

  OdpowiedzUsuń
 5. Kapkę z wycieczki już widziałam i słyszałam, ale ciekawa jestem całej reszty :) Wpadłaś widzę w wir popodróżny, po którym znowu trzeba będzie odpocząć ;) Pozdrawianki i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj nazad! Typowy powrót do domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fusilko, ja też właśnie wróciłam, nie zdążyłąm jeszcze nic napisać, puściłam tylko kolejny rozdziałek i wciąż próbuję ogarnąć rzeczywistość. Witaj w domu 😍

  OdpowiedzUsuń
 8. Fuscilko, skąd Ty czerpiesz energię ? Dobrze, że jesteś, bo ja czekam na piękne zdjęcia z Podlasia ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj znowu! Pogadałyśmy już co prawda , ale blog to inna bajka. Czekam na relację.

  OdpowiedzUsuń