czwartek, 20 lutego 2020

MUSZĘ, BO SIĘ UDUSZE!!!

Piszę tu prawie od roku, i pewnie wszyscy, którzy mnie odwiedzają, wiedzą, że nie piszę o polityce! Nawet się nie odnoszę do tego, co w niej piszczy, bo to na moją głowie nie jest!
Akuratnie mam na niej całkiem spore spotkanie rodzinne,  związane z pewną rocznicą, o której będzie za niedługo!
Ale! Nie przepuszczę okazji, aby pójść na spotkanie wyborcze z Kandydatką na Prezydenta, prawda? Skoro nasza Szefowa Stowarzyszenia zapewnia, że dla tych, co przyjdą, załatwi miejsca siedzące!
Jak nie skorzystać??? Tym bardziej, że w ciągu mego całkiem długiego życia, nigdy  mi się taka gratka nie trafiła!
Tak się nakręciłam, że pojechałam do miasta na półtorej godziny przed! I .... siadłam sobie na krzesełku w przedpokojach, pan Ochroniarz nie oponował, wyjęłam ubiegłotygodniową Politykę, ... i oddałam się lekturze!
Na pół godziny przed, zaczęło ludzi przybywać, zatem przemieściłam się do sali głównej. Zajęłam miejsce w drugim rzędzie, na skraju przejścia miedzy sektorami!
Pani Marszałek zjawiła się punktualnie, co jest naprawdę do podziwu, gdyż przed nami miała jeszcze dwa spotkania wyborcze w sąsiednich miasteczkach! Przywitała Ją orkiestra Kaszubska!
Krótki wstęp: najpierw Szefa Kampanii, potem Pani Marszałek, i...... zaczęło się prawie dwie godziny dyskusji z ludźmi, którzy też na Nią czekali!
Chodziła sobie Kandydatka między rzędami, Szef podawał mikrofon, i ludzie pytali! O wszystko! I dostawali odpowiedź bez zbędnego namyślania się. Nie było dogadywania, nie było złej krwi, nie było złości, przeklinania, wyzywania od najgorszych!!! Była merytoryczna dyskusja! A na koniec można była sobie zrobić zdjęcie! Ja nie musiałam, Siedziałam tak, że w odpowiednim czasie znalazłam się w odpowiednim miejscu!

A wiecie dlaczego jestem wściekła?
Bo jak zaczęłam czytać sprawozdania z tego spotkania, i hejt, który się wylał, to wierzcie mi, że zrobiło mi się przykro.
Bo co można odpowiedzieć np. na takie coś:
"Średnia wieku otumanionych uczestników tego neomarksistowskiego spędu zdrajców i zaprzańców spod znaku Targowicy nie wróży na szczęście powodzenia temu antypolskiemu projektowi. Powiem tylko jedno! PRECZ TARGOWICO antypolska. Niech cię piekło pochłonie"
Albo gdy ktoś udawadnia, że padły słowa ....  ( nie będę cytować), które nie padły, bo jednak byłam tam od początku do końca, a póki co słuch mam jeszcze dobry!
No ręce i głowa po prostu opadają!
Bardzo bym chciała jednak, aby to, co powiedziała Pani Marszałek, spełniło się! A Mianowicie :

"Chcę być prezydentem dlatego, żeby Polska była taka o jakiej myślę, Polska bez podziałów. Polska, w której każdy z nas będzie wiedział, że ma prawo mówić to co myśli, będzie wiedział, że nie zostanie sam w trudnych sytuacjach. Polska, w której będziemy mogli na święta w rodzinie siadać razem przy stole i nikt nikogo nie będzie wykluczał ".


46 komentarzy:

 1. Nie dziwię się Twoim nerwom, to jest okropne. Kłamstwa, wmawianie, że białe jest czarne, oszustwa, oszczerstwa. Od dłuższego czasu nie radzę sobie z tym wszystkim, a ze względu na pracę nie mogę nie interesować się tym co w polityce słychać :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, na jakim świecie przyszło nam żyć! Żeby człowiek spokojny musiał się tak denerwować?

   Usuń
 2. Święte słowa, Fuscilko! I kiedyś na pewno tak będzie! Zróbmy wszystko, aby już w maju! Nie może być tak, by prezydent swoimi podpisami niszczył demokrację w Polsce- nie ma na to mojej zgody, Twojej i całej wielkiej liczby wolnych obywateli tego kraju!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki , jak ja to mówię- "Opatrzności Wyższej" - może się uda zawalczyc tak, by KASTA odeszła w hańbie na wieczność!

   Usuń
 3. O kurcze, przykro mi za taki paskudny posmak.
  Swietnie wygladasz 😎

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, takie przyzwolenie jest, aby zmieszać z błotem zwyczajnych ludzi!
   Bo jak się do "pisu" coś przylepi, to udają, że ich to nie dotyczy!

   Usuń
 4. HejT, hejt,to najlepiej im wychodzi
  U mnie w rodzinie też różne formacje są ale jeszcze się staramy omijać ten temat na spotkaniach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat w mojej Rodzinie - wszyscy z jednej opcji! Tej animalnej!!!

   Usuń
 5. Ja się co drugi dzień gotuję , zwłaszcza, że mnie to zawsze interesowało , a i zawodowo muszę wiedzieć co w trawie piszczy , bo przedsiębiorca do dla tej ekipy wróg publiczny zaraz po LGBT i Banasiu. No to robimy w maju ten wypad 2020 i będzie jak chce pani Marszałek .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czasem czytam i nie wierzę, jak można dojść do takiego stanu, gdy oczywistość miesza się z najzjadliwszym językiem nienawiści!

   Usuń
  2. Można , można . Szczególnie jak płacą takim 50 groszy od wpisu ( a płacą - jak się poszpera po necie to się człowiek i tego dowie) . Odwali taki 100 wpisów na dzień i ma 5 dych na chlanie . Czysty interes

   Usuń
  3. Raczej łakomy kąsek te judaszowe srebrniki, którymi można się udławić!

   Usuń
 6. Och, Fusilko, chyba jad płynie we krwi tych wszystkich, co to za "dobrą zmianą" murem stoją.
  Oby się spełniły te zacytowane słowa.
  Serdeczności :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja się z Tobą ustawiam do głosowania na panią marszałek i całym sercem kibicuje akcji wyPAD2020. Damy radę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, bo na dłuższą metę, to jest jednak dołujące bardzo i perspektyw na lepsze brak!

   Usuń
 8. Akcja wyPAD 2020 to jest to, co może nas uratować. Fusilko, dobrze, że byłaś widziałaś i sprawozdanie przekazałaś. Prawdziwe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu przekazyje to co normalne, ale druga strona wszystko przekręca! Może z oczyma coś nie tege, albo z uszyma? A przecież według nich wszystko mają najlepszejsze, to czemu takie wynarurzenia?

   Usuń
  2. Oczy, uszy - rzecz w tym wypadku drugorzędna. Tu rozum przegniły i serca jadem wypełnione - a dalej już samo leci. Fusilko kochana,to się nóż w kieszeni otwiera na tyle podłości...

   Usuń
  3. Oj to mało powiedziane!
   Trzeba jednak mieć nadzieję zawsze, że złe się odwróci!

   Usuń
 9. Hmmm, straszne!... chcę być daleko od tego, jak najdalej... ale jak zawsze oddam swój głos najlepiej... Która to Ty? Która?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za trop :) Fantastyczna Babeczka z Ciebie :) Na pewno ktoś już ma Ciebie na oku :) więc nie zarzekaj się :)

   Usuń
  2. Nie da się tak po prostu udawać, że to wszystko nas nie dotyczy! Bo dotyczy! Gdy nadal będzie postępowac ta destrukcja, to w jakim miejscu się znajdziemy? Na śmietniku?

   Usuń
  3. A proszę bardzo! Tylko nie przesadzaj proszę, zwłaszcza z tymi co czekają!
   ;-)))

   Usuń
 10. Naprawdę rewelacyjnie wyglądasz!!! Zwłaszcza w kontekście tej rocznicy! Buziaczki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam, oj tam! Do rocznicy jeszcze ciut trochę!

   Usuń
 11. Zastanawiam się co wpływa na to, że PiS wciąż ma takie duże poparcie. Ciekawe, czy znowu znajdą jakąś kasę, którą będą się starali kupić wyborców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem! Wielu ludzi się nad tym pochyla i też nie wie, o co chodzi! Impregnowani są, czy co?

   Usuń
  2. Nie , na razie jeszcze wszystkie pięćset plusy się nie polapały, ze inflacja zżera im darmową kasę

   Usuń
  3. Znaczy się w szkołach nie byli i liczyć nie potrafią!

   Usuń
 12. Taki hejt jest sterowany, przeciez nie posługuje sie takim słownictwem nikt normalny, tylko albo nawiedzony kretyn, przepraszam za wyrażenie, albo opłacony hejter. Śmiej się z tego, jak mawiała moja przyjaciółka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można się śmiać, ale do jakiego punktu doszliśmy, że możemy sobie bezkarnie ubliżać?

   Usuń
 13. A wiesz że Ci zazdroszczę tego spotkania z Panią Marszałek.?
  I nie przejmujmy się hejtem tylko głosujmy na Kobietę!!!
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby super, gdyby większość Kobiet poparła Kandydatkę - Kobietę!
   Mogą być w innych krajach, dlaczego nie u nas?

   Usuń
 14. Na hejt nie ma rady. Wystarczy przeczytać komentarze w gazeta.pl. Pełne jadu, nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
 15. Niech ci zatem, co sieją wiatr, nie dziwią się, że zasieli burzę!

  OdpowiedzUsuń
 16. Ale czy nie obawiasz sie Fusilko, że po "naszej" stronie (czyli po przeciwnej niż oficjalna linia partii) jest zbyt wielu kandydatów? To mnie nieco martwi. Gratuluję udziału w spotkaniu i tak bliskiego kontaktu z Kandydatką.
  Hejtu i hejterów nigdy nie zrozumiem, no chyba, że na zlecenie i za kasę. Ludzie sprzedajni są, co widać na "ogóle", niestety.
  I nie denerwuj się, szkoda zdrowia. Jedyne, co możemy zrobić, to oddać głos w słusznej sprawie.
  P.s Poprzedni wpis przeczytałam i nie wiem czemu nie skomentowałam zaraz. Potem byłam pewna, że skomentowałam. Jak zobaczyłam ten grób, to sobie go wyraźnie przypomniałam :) Jej się nie dziwię, też wolę młodszych;) A on, cóż, miłość nie wybiera :) Ściskam Cię!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to pierwsze pytanie trudno odpowiedzieć, bo nikt chyba nie ma pewności, jak przewidywać wyniki!
   Nie ma obowiązku komentowania, to zawsze wolna wola Czytelnika!
   Serdeczności!

   Usuń
 17. Jo ino kiesik minąłek sie z poniom Marszałek w korytarzak warsiawskiego Teatru Wielkiego. Ocywiście wte, kie zakrodłek sie na Paśporty Polityki :) Heeej! Fto wte myśloł, ze to bedzie kiesik kandydatka na prezydenta! Wte pewnie nawet ona o tym nic a nic nie myślała. Ale boce, ze kie juz my sie z niom minęli, to poni Owcarkowa śturchła mnie łokciem i sepnęła ku mnie: "Widziałeś? Ona w rzeczywistości wygląda ładniej niż w telewizji!" Faktycnie! Tak właśnie było! No to coby nawiązać do tej ładności... w casak tej sakramenckiej hejtowej plagi... zycmy se, coby SYĆKA w tym kraju stawali sie coroz ładniejsi! Nie ino zewnętrznie, ale tyz - a nawet przed syćkim - wewnętrznie :)
  owcarek podhalański

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to to, Owczarek dobrze mówi, jak to Owczarki mają we zwyczaju :))) Ja się tu wcisnęłam, Fusilko, bo do Owczarka zaglądam, ale się nie umiem tam odezwać, dlatego tu dałam głos, hau ;)))

   Usuń
  2. Oj to by było Owczarku naprawdę pięknie!
   Może kiedyś sìę spełni!

   Usuń
 18. Anka! Bo aby komentować u Owczarka trzeba zalogować się w Polityce!

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy to jest prawdziwy cytat z komentarza do tego wydarzenia? Przecież to jakaś paranoja...

  OdpowiedzUsuń
 20. A dlaczego miałabym pisać nieprawdę?
  Ten tekst widnieje do dziśiaj na łamach jednego z miejskich portali!
  Ale masz rację - to paranoja!

  OdpowiedzUsuń
 21. Moze to metoda... kłamstwo wmawiane z czasem staje sie prawda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie masz rację, ale wtedy już nie ma nawet maleńkiej nadziei na przyszłość!

   Usuń